Partners

PRIVATPERSONER

Till Återförsäljare

PROJEKTFÖRSÄLJING

Kontakta oss för offert 
på 0371-587700 eller info@flooring.se

PARTNERS I ÖVRIGA LÄNDER

Se nedan

Här kan du hitta våra distributörer i olika länder och affärsområden. För övriga länder och affärsområden, kontakta oss på tel 0371-58 77 00 eller på info@flooring.se.

Albania

Ratkovic d.o.o.

Kontaktperson: Vanja Ratkovic

Telefon: +387 51307307

E-post: dooratkovic@gmail.com

Affärsområden: DIY, Public, Sport, Event

Angola

Newcover - Covering Solutions, Lda

Kontaktperson: Ricardo Costa Ferreira

Telefon: +351 968 708 442

E-post: ricardo@castelhano-ferreira.pt

Affärsområden: Event, Home, Marine, Public, Sport

Australia

ABS West

Webbplats

Kontaktperson: Owen Walsh Snr

Telefon: 1 800 644 162

E-post: service@abswest.com.au

Affärsområden: Home, Public, Event, Sport, Marine

Bahrain

3Q Trading

Kontaktperson: Bovas AM

Telefon: +973 77385555

E-post: 3qbahrain@gmail.com

Affärsområden: Public, Sport, Event

Belgium

Floors 4 sale

Kontaktperson: Aart Tibboel

Telefon: +31 653547697

E-post: aarttibboel@gmail.com

Affärsområden: DIY, Public, Sport, Event

Bolivia

Altezzo

Kontaktperson: Mauricio Wilde Sebastian

Telefon: +591 22790687  

E-post: mauricio@altezzo.com

Affärsområden: DIY, Public, Sport, Event

Bosnia and Herzegovina

Ratkovic d.o.o.

Kontaktperson: Vanja Ratkovic

Telefon: +387 51307307

E-post: dooratkovic@gmail.com

Affärsområden: DIY, Public, Sport, Event

Cambodia

Camcona Group Co Ltd

Kontaktperson: Dawuth Varheng

E-post: todawuth@yahoo.com

Affärsområden: Home, Public, Event, Sport, Marine

Canada

Tappatec

Kontaktperson: Meredith Whipp

Telefon: +1 9052798882

E-post: mwhipp@tappatec.com

Affärsområden: DIY, Public, Event

Canada

Centaur Products Inc

Webbplats

Kontaktperson: Denise Whitworth

Telefon: +1 7783833578

E-post: dwhitworth@centaurproducts.com

Affärsområden: Sport

Chile

Tecnoma

Kontaktperson: Eduardo Baeza Bottinelli

Telefon: +56 23346815

E-post: e.baeza@tecnoma.cl

Affärsområden: DIY, Public, Sport, Event

Colombia

Rodrigo Gutierrez

Kontaktperson: Rodrigo Gutierrez

Telefon: +506 60588009

E-post: rodrigo.gutierrez@flooring.se

Affärsområden: DIY, Public, Sport, Event

Colombia

Distribuidora Trevo S.A.

Kontaktperson: Amanda Lozada

Telefon: +57 16701585

E-post: amanda@distribuidoratrevo.com

Affärsområden: Home, Public, Event, Sport

Costa Rica

Rodrigo Gutierrez

Kontaktperson: Rodrigo Gutierrez

Telefon: +506 60588009

E-post: rodrigo.gutierrez@flooring.se

Affärsområden: DIY, Public, Sport, Event

Croatia

Ratkovic d.o.o.

Kontaktperson: Vanja Ratkovic

Telefon: +387 51307307

E-post: dooratkovic@gmail.com

Affärsområden: DIY, Public, Sport, Event

Cyprus

Dimensions

Kontaktperson: Omiros Markides

Telefon: +357 22442243 

E-post: markides@dimensionscy.com

Affärsområden: Public, Sport, Event

Övriga noteringar: grekiska cypern

Czech Republic

Precol

Kontaktperson: Pavel Juza

Telefon: +420 326313528

E-post: pavel.juza@precol.cz

Affärsområden: Sport

Denmark

Mariteam A/S

Kontaktperson: Per Michelsen

Telefon: +45 (40) 16 64 44

E-post: permich@mariteam.dk

Affärsområden: Marine, Public

Denmark

WBK Trading A/S

Kontaktperson: Jørgen Wenshøj

Telefon: + 45 2168 6090

E-post: jorgen@wbktrading.dk

Affärsområden: Public, Event, Home

Denmark

Multidome Aps

Kontaktperson: Lars Bøssbak-Christensen

Telefon: +45 20772077

E-post: lb@multidome.dk

Affärsområden: Sport

Ecuador

Rodrigo Guiterrez

Kontaktperson: Rodrigo Gutierrez

Telefon: +506 60588009

E-post: rodrigo.gutierrez@flooring.se

Affärsområden: DIY, Public, Sport, Event

Estonia

Floorin AS

Webbplats

Kontaktperson: Tarmo Titov

Telefon: +372 5014525

E-post: tarmo.titov@floorin.ee

Affärsområden: Public, Event, Sport

Finland

Kerko Sport Oy

Kontaktperson: Pertti Koponen

Telefon: +358 (0) 40 5567901

E-post: pertti.koponen@kerkosport.com

Affärsområden: Sport

France

IDM. ID Group

Kontaktperson: Laurent Jay

Telefon: +33 479843606

E-post: laurent.jay@ids-france.net

Affärsområden: DIY, Public, Sport, Event

Georgia

Sport Structures LTD

Kontaktperson: Archil Kekelia

Telefon: +995577444470

E-post: info@sportsstructures.ge

Affärsområden: Sport

Germany

Richard Urban Handelsagentur

Kontaktperson: Richard Urban

Telefon: +49 1716116364

E-post: richard-urban@t-online.de

Affärsområden: DIY, Public, Sport, Event

Germany

www.bergo-shop.de

Webbplats

Telefon: +49 (0)6408/9630660 / Fax +49 (0)6408/9630715

E-post: info@bergo-shop.de

Affärsområden: Home, Public, Event, Sport, Marine

Greece

Weft Print

Kontaktperson: Dimitri Georgiades

Telefon: +30 2106100797

E-post: dimitri@wphellas.gr

Affärsområden: Public, Event

Hungary

Pebaco Kft.

Webbplats

Kontaktperson: Peter Babos

Telefon: +36 30 3313333

E-post: info@pebaco.hu

Affärsområden: Home, Public, Event, Sport, Marine

India

Please contact Bergo Flooring HQ

Kontaktperson: Ulf Hellmuth

Telefon: +46 371 58 77 03

E-post: ulf.hellmuth@flooring.se

Affärsområden: DIY, Public, Event, Sport

Israel

Nirway Ltd.

Kontaktperson: Orna Nir

Telefon: +972-4-6611777

E-post: info@nirway.com

Affärsområden: Public, Sport, Event

Italy

Cavazzoni

Kontaktperson: Paulo Cavazzoni

Telefon: +39 3467846996

E-post: pcavazzoni@cavazzonieco.it

Affärsområden: Sport

Italy

Esseciplast S.r.l

Kontaktperson: Aurora Bonavita

Telefon: +39 119679138

E-post: export@esseciplast.com

Affärsområden: Home, Public, Event, Sport, Marine

Japan

Technol Trading

Kontaktperson: Takashi Aoki

Telefon: +81 783033858

E-post: ttta1976@kba.att.ne.jp

Affärsområden: Public, Event

Kosovo

Ratkovic d.o.o.

Kontaktperson: Vanja Ratkovic

Telefon: +387 51307307

E-post: dooratkovic@gmail.com

Affärsområden: DIY, Public, Sport, Event

Kuwait

Forum Interiors

Kontaktperson: Yasser Atta

Telefon: +965 22474685 

E-post: yasser@foruminteriors.com

Affärsområden: DIY, Public, Sport, Event

Lebanon

Douaihy Pour Le Bois

Kontaktperson: Joseph Doueihi

Telefon: +961 9216114

E-post: joseph.doueihi@douaihypourlebois.com

Affärsområden: DIY, Public, Sport, Event

Lithuania

Senukai

Kontaktperson: Arturas Averjanovas

Telefon: +37061824739

E-post: artave@senukai.lt

Affärsområden: DIY, Public, Event

Luxemburg

Floors 4 sale

Kontaktperson: Aart Tibboel

Telefon: +31 653547697

E-post: aarttibboel@gmail.com

Affärsområden: DIY, Public, Sport, Event

Macedonia

Ratkovic d.o.o.

Kontaktperson: Vanja Ratkovic

Telefon: +387 51307307

E-post: dooratkovic@gmail.com

Affärsområden: DIY, Public, Sport, Event

Malaysia

Classic Jaya

Kontaktperson: Ng Gek Hoon

Telefon: +60 6082 242180

E-post: classicjaya88@gmail.com

Affärsområden: Home, Public, Event, Sport, Marine

Maldives

Sun Global Sports

Kontaktperson: Ibrahim Nazir

Telefon: +960 7775271

E-post: nazir@sunglobalsports.com

Affärsområden: DIY, Public, Sport, Event

Mexico

Rodrigo Gutierrez

Kontaktperson: Rodrigo Gutierrez

Telefon: +506 60588009

E-post: rodrigo.gutierrez@flooring.se

Affärsområden: DIY, Public, Sport, Event

Moldova

Floorcover Solutions

Kontaktperson: Radu Bota

Telefon: +40 722852951

E-post: office@floorcoversolutions.ro

Affärsområden: DIY, Public, Sport, Event

Montenegro

Ratkovic d.o.o.

Kontaktperson: Vanja Ratkovic

Telefon: +387 51307307

E-post: dooratkovic@gmail.com

Affärsområden: DIY, Public, Sport, Event

Morocco

Revetou

Kontaktperson: Othman Aiouche

Telefon: +212 522943634

E-post: othman.aiouche@revetou.com

Affärsområden: DIY, Public, Sport, Event

Morocco

HIBA WEAR S.A.R.L

Kontaktperson: Ben Bouchta Ahmed

E-post: Ahmed_padel@outlook.com

Affärsområden: Sport

Netherlands

Floors 4 sale

Kontaktperson: Aart Tibboel

Telefon: +31 653547697

E-post: aarttibboel@gmail.com

Affärsområden: DIY, Public, Sport, Event

New Zealand

Hardwood Company

Kontaktperson: Lindsay Farr

Telefon: +64 92749712

E-post: lindsay@hardwood.co.nz

Affärsområden: Public, Sport, Event

Norway

Storeys A/S

Kontaktperson: Christian Kolderup

Telefon: +47 4792453680

E-post: christian@inhousegroup.no

Affärsområden: DIY, Public

Peru

Tecnoma

Kontaktperson: Eduardo Baeza Bottinelli

Telefon: +56 23346815

E-post: e.baeza@tecnoma.cl

Affärsområden: DIY, Public, Sport, Event

Poland

Bergo Poland Sp. Zoo

Kontaktperson: Marek Gorski

Telefon: + 48 692 880 881

E-post: info@flooring.se

Affärsområden: DIY, Public, Sport, Event

Poland

Grupa PSB

Webbplats

Telefon: +48 570634016

E-post: infopoland@flooring.se

Affärsområden: Home

Portugal

Newcover - Covering Solutions, Lda

Kontaktperson: Ricardo Costa Ferreira

Telefon: +351 968 708 442

E-post: ricardo@castelhano-ferreira.pt

Affärsområden: Event, Home, Marine, Public, Sport

Qatar

OGE Building material

Kontaktperson: Jaseer Alungal

Telefon: +974 44662372  

E-post: j.alungal@alobeidly.com

Affärsområden: DIY, Public, Sport, Event

Republic of Serbia

Ratkovic d.o.o.

Kontaktperson: Vanja Ratkovic

Telefon: +387 51307307

E-post: dooratkovic@gmail.com

Affärsområden: DIY, Public, Sport, Event

Romania

Floorcover Solutions

Kontaktperson: Radu Bota

Telefon: +40 722852951

E-post: office@floorcover.ro

Affärsområden: DIY, Public, Sport, Event

Russia

Triglav/AKO Group

Kontaktperson: Oleg Emelianov

Telefon: +7 4012732810

E-post: o.emel@ako-group.ru

Affärsområden: DIY, Public, Sport, Event

Övriga noteringar: Ryssland Kaliningrad area

Russia

OOO "BARS-Stroy"

Kontaktperson: Borisov Viacheslav

Telefon: +7 812 554 47 15, +7 921 966 59 05

E-post: spbbars@mail.ru, vborisov06@gmail.com

Övriga noteringar: Home, Public, Event, Sport, Marine

Saudi Arabia

Smart Innovations

Kontaktperson: Aziz Karimeh Aal Makki

Telefon: +966 112922203 

E-post: sitco_sa@yahoo.com

Affärsområden: DIY, Public, Sport, Event

Singapore

NSK Baustoffe Pte Ltd

Kontaktperson: Patrick Neo

Telefon: +65 98197664

E-post: nsk@nskbaustoffe.com.sg

Affärsområden: Home, Public, Event, Sport, Marine

Slovenia

Modro d.o.o.

Webbplats

Kontaktperson: Fedja Rotar

Telefon: +386 1 517 46 52

E-post: fedja.rotar@modro.si

Affärsområden: Home, Public, Event, Sport, Marine

South Africa

Belgotex Floorcoverings (PTY) Ltd

Kontaktperson: Ayden Shrives

Telefon: +27 83 7930062

E-post: ayden.shrives@belgotex.co.za

Affärsområden: Home, Public, Event, Sport, Marine

South Korea

Instylepad

Kontaktperson: Youngbin Jeong

Telefon: +82 234421998

E-post: instylepad2@gmail.com

Affärsområden: DIY, Public, Sport, Event

Spain

Supreme Floors

Kontaktperson: Fred Cousin

Telefon: +34 935831818

E-post: fred.cousin@floors-supreme.com

Affärsområden: DIY, Public, Sport, Event

Sri Lanka

Creations Master Builders

Kontaktperson: Rohan Wisidagama

Telefon: +94 112947516

E-post: rohan@creatap.com

Affärsområden: DIY, Public, Sport, Event

Sweden

Sök återförsäljare

Webbplats

Switzerland

Velora AG

Kontaktperson: Bruno Hässig

Telefon: +41 554426280

E-post: bruno.haessig@tepima.ch

Affärsområden: DIY

Switzerland

Tepmat AG

Kontaktperson: Antonio Mancarella

Telefon: +41 (0)55 442 62 80

E-post: antonio.mancarella@tepmat.ch

Affärsområden: DIY, Public, Sport, Event

Turkey

Dempar Parquet

Kontaktperson: Özgür Koca

Telefon: +90 2642911005

E-post: okoca@demparparke.com.tr

Affärsområden: DIY, Public, Sport, Event

Turkey

Ertan Aral

Kontaktperson: Ertan Aral

Telefon: +90 2126777664 

E-post: info@ertanaral.com.tr

Affärsområden: Public, sport, Event

Turkey

Sporlab

Kontaktperson: Tolga Senel

Telefon: +90 5306637173

E-post: tolga@sporlab.net

Affärsområden: Sport

United Kingdom

Ecotile Flooring Ltd

Kontaktperson: Hugo Turner

Telefon: +44 7984 917710

E-post: hugo@ecotileflooring.com

Affärsområden: DIY, Public, Sport, Event

Uruguay

Vinibel

Webbplats

Kontaktperson: Federico Kaplan

Telefon: 598-2200 5627* ext. 1

E-post: federicokaplan@vinibel.com.uy

Affärsområden: Home, Public, Event, Sport, Marine

USA

Mats Inc.

Webbplats

Kontaktperson: Paul Schiffmann

Telefon: 800 628 7462

E-post: info@matsinc.com

Affärsområden: Home, Public, Event, Sport

Venezuela

Rodrigo Gutierrez

Kontaktperson: Rodrigo Gutierrez

Telefon: +506 60588009

E-post: rodrigo.gutierrez@flooring.se

Affärsområden: DIY, Public, Sport, Event

Till toppen