Hoppa till innehållet

E-mail order: order@flooring.se

Kundtjänst: info@flooring.se

Tel. Kundtjänst: +46 371-587700

Bergo Flooring AB

Postadress: Box 10, 334 21 Anderstorp
Besöks- och leveransadress: Ågatan 7, 334 32 Anderstorp

Kontakta oss

Här hittar du våra distributörer i olika länder under Partners.

För övriga länder och affärsområden, vänligen kontakta huvudkontoret i Sverige under Kontakt.

Det här är vi på Bergo Flooring!

Bergo Team
Sylwia Turton

Sylwia
Turton

Orderkooridnator

0371-58 77 01
sylwia.turton@flooring.se

Emma Lindén

Emma
Lindén

vVD / Kundtjänst och Försäljning

0371-58 77 16
emma.linden@flooring.se

Ulf Hellmuth

Ulf
Hellmuth

Exportchef

0371-58 77 03
ulf.hellmuth@flooring.se

Peder Ståhl

Peder
Ståhl

Key Account Manager

0371-58 77 12
peder.stahl@flooring.se

Leif Jönsson

Leif
Jönsson

Key Account Manager

0371-58 77 06
leif.jonsson@flooring.se

Tess Sjödin

Tess
Sjödin

Marknadskoordinator

0371-58 77 02
tess.sjodin@flooring.se

Emil Lindén

Emil
Lindén

VD / Försäljning

0371-58 77 04
emil.linden@flooring.se

Nils-Åke Karlsson

Nils-Åke
Karlsson

R&D and Production Manager

0371-58 77 17
nils-ake.karlsson@flooring.se

Joakim Eriksson

Joakim
Eriksson

Processtekniker

0371-58 77 05
joakim.eriksson@flooring.se

Dan Ericson

Dan
Ericson

Planering / Logistik

0371-58 77 10
dan.ericson@flooring.se

Linda Hörberg

Linda
Hörberg

Lager / Logistik

0371-58 77 18
linda.H@flooring.se

Johanna  Jannesson

Johanna
Jannesson

Lager / Logistik

0371-58 77 09
johanna.jannesson@flooring.se

Karin Helmius

Karin
Helmius

Ekonomi

0371-58 77 15
karin.helmius@flooring.se

Eric Anderzon

Eric
Anderzon

Senior Advisor

0371-58 77 07
eric.anderzon@flooring.se

Länder

Danmark

Mariteam A/S

Kontakt: Mikkel Ø. Engsbro

Telefon: +45 3918 6644

E-post: meng(at)mariteam.dk

Affärsområde: Marine, Public

Irland

Tembec Europe Ltd

Kontakt: Peter Herbert

Telefon: +353 16875250

E-post: peter.herbert@tembec.ie

Affärsområde: Home, Public, Sport, Event, Marine

Kroatien

Tridemar d.o.o.

Kontakt: Janko Grudenić

Telefon: +385 91 409 8817

E-post: janko.grudenic@tridemar.com

Affärsområde: Home, Public, Event, Marine

Nya Zeeland

Please contact Bergo Flooring HQ

Kontakt: Ulf Hellmuth

Telefon: +46 371 587703

E-post: ulf.hellmuth(at)flooring.se

Affärsområde: Home, Public, Sport, Event, Marine

Schweiz

Please contact Bergo Flooring HQ

Kontakt: Ulf Hellmuth

Telefon: +46 371-58 77 03

E-post: ulf.hellmuth(at)flooring.se

Affärsområde: Home, Public, Sport, Event, Marine

Turkiet

Please contact Bergo Flooring HQ

Kontakt: Leif Jönsson

Telefon: +46 371-58 77 06

E-post: leif.jonsson(at)flooring.se

Affärsområde: Home, Public, Sport, Event, Marine

Tyskland

Handelsagentur Richard Urban

Kontakt: Richard Urban

Telefon: +49 (0)171 6116364

E-post: richard-urban@t-online.de

Affärsområde: Home, Public, Sport, Event, Marine